Akce

Pozvánky na veřejná projednávání

Adaptační strategie na klimatickou změnu regionu Kuřimska

Zveme občany na veřejné představení výstupů projektu Adaptační strategie na klimatickou změnu regionu Kuřimska, které se bude konat v úterý 21. června 2022 v 18:00 na kulturním domě v Kuřimi. 

Zpracování projektu bylo podpořeno dotačním grantem z Norských fondů. V našem regionu lze podle klimatických modelů očekávat nárůst negativních jevů jako je sucho, vlny veder, extrémní přívalové srážky a bleskové povodně. Tyto změny klimatu pozorujeme v posledních letech stále více.  Adaptační opatření mají snížit negativní dopad těchto jevů na život obyvatel Kuřimi a okolních obcí a zvýšit odpovědnost obcí a jejich obyvatel v ochraně klimatu. Opatření zahrnují zejména hospodaření s vodou, péči o obnovu a rozšiřování ploch zeleně nebo podporu efektivních energetických opatření. Více o projektu čtěte zde

Komunitní zahrada na Dílech

Na podzim vznikne první komunitní zahrada, která bude v Kuřimi situována na ulici Rozdělovací, kde mohou občané pěstovat zeleninu a zároveň sousedské vztahy. Chcete-li se zapojit, můžete vyplnit dotazník. Co je komunitní zahrada? Místo, kde budete mít možnost pěstovat lokální potraviny a přenést uzavřený cyklus jídla do praxe. Vyroste díky spolupráci města Kuřim a společensky prospěšného podniku Kokoza. Rozkvétat pak bude díky vám, kteří se projektu budete chtít osobně účastnit. 

A tak pokud máte rádi zelená a jedlá města a hledáte kde pěstovat a kompostovat, pojďte se zapojit s námi. A jestli se k nám chcete přidat, budeme rádi, když vyplníte online dotazník, který najdete zde.

Záznamy z veřejných projednávání

(bude doplněno)